Veteráni na Truc Sportovní vozy
1953

Nash Healey Roadster

Poptávka
22
Stav tachometru: 40968
Registrace vozu: 1953
Převodovka: manuální
Palivo: benzin
Výkon: 127
  • první americký poválečný sporťák
  • 1000 miglia eligible
  • řadový šestiválec 4,0 litru
  • jeden ze 150 kusů

Nash-Healey Roadster je prvním americkým poválečným sportovním automobilem. Tento mezinárodní transatlantický vůz je výsledkem spolupráce britského inženýra a závodníka Donalda Healeyho, tehdejšího ředitele Nash-Kelvinator Corporation George W. Masona a italského designera Sergia "Pinin" Fariny. Celkem bylo vyrobeno 506 kusů vozidel této značky. Konkrétně našeho modelu Le Mans bylo vyrobeno 250 kusů, z toho 150 roadsterů a 100 kupé. Výroba probíhala na několika místech. Nejprve byl v Kenoshe ve Wisconsinu vyroben motor, který byl převezen do Warwickshiru ve Velké Británii, kde byl namontován a rám osazen nápravami. Poté byl přemístěn do karosárny nacházející se v Itálii v Turíně, kde bylo auto zkompletováno a převezeno zpět do USA, jelikož toto auto bylo určené pro americký trh.

K historii vozu také patří soutěžní úspěchy jako je například 9. místo ve své třídě v soutěži Mille Miglia, nebo 4. místo tohoto vozu v celkovém hodnocení závodu Le Mans v roce 1950, 6. místo o rok později a v roce 1952 vyhrál ve své kategorii (3001 - 5000cc) a celkově se umístil třetí.

Tento konkrétní, originální Nash-Healey patřil donedávna do sbírek respektovaného sběratele, přičemž ještě předtím strávil minimálně 25 let v garáži kdesi v Holandsku. Čísla podvozku a karoserie odpovídají a motor je také původní. Vůz je vybaven původní třístupňovou převodovkou. I přes to, že se předpokládá, že vůz před lety dostal nový lak, je jinak v původním stavu, díky čemuž vyhrál v roce 2015 soutěž elegance v kategorii poválečných vozů v soutěži Chateau Loučeň Concours d'Elegance. Čeká na renovaci mechanických součástí.

Veteráni na Truc: parta normálních lidí, kteří milují auta. Desítky aut máme skladem v naší péči a další připravené k dovozu. Rozumíme vašim potřebám, jsme k dispozici pro vaší plnou spokojenost, protože ta je naším cílem. Umíme toho víc – například veškeré dokumenty nutné pro přihlášení vyřídíme rychle a efektivně. Více informací ochotně poskytneme na telefonním čísle +420725474564 (i Whatsapp). Umíme vyřešit dovoz vašeho vysněného auta odkudkoliv (ať už klasického nebo nového) včetně registrace, pojištění a dalších souvisejících služeb.

Mám zájem o toto auto

Široká síť kontaktů
Zajištění dokumentace
Technická kontrola vozu
Nákup a dovoz

Reference

Klasický sporťák z Velké Británie

Klasický sporťák z Velké Británie

Obrátili jsme se na tuto firmu koncem roku 2022 s prosbou o dovoz klasického sporťáku z Velké Británie. Tento vysněný vůz nyní stojí v naší garáži a nejen to. Veteráni na Truc s.r.o nám na základě plných mocí vyřídili i veškerou administrativu spojenou s dovozem a přihlášením na značky. Velmi oceňujeme jak tuto komplexní službu, tak i komunikaci s majiteli firmy a jejich hluboké znalosti problematiky. Palec nahoru a děkujeme.

Reference

Ford Mustang 4.7 V8 r.v.1965

Ford Mustang 4.7 V8 r.v.1965

Zhruba před měsícem jsem se obrátil na tyhle Pány (opravdu to jsou Páni s velkým "P"), zda by mi nedovezli vysněné auto. Dokonce i odkaz na inzerát tohoto vozu jsem poslal. Ten byl ovšem po jejich zkontaktování bez odezvy stažen, tudíž byl zřejmě "fejkový", ale obratem mi byly do emailu poslány odkazy na jiné a z nich jsem si auto i vybral. Sice jsem nejdřív váhal, zda upustit od celočervené varianty s dvoubarevným interiérem, ale modrá(tyrkysová) barva s bílou vinylovou střechou a modrobílým interiérem... Prostě, Ford Mustang 4.7 V8 r.v.1965 už stojí v garáži, byl mi dnes(v neděli) dovezen až tzv. "pod nos", takže co víc si přát? Snad jen spoustu km bez nehody a všem ve firmě VETRÁNI NA TRUC mnoho takto spokojených zákazníků.

Reference

Triumph TR6

Triumph TR6

Tyhle kluky jsem si vytipoval na netu. Samozřejmě trochu obavy, ale z prvního setkáni jsem měl dobrý pocit. Bezvadná komunikace. Rychle, spolehlivě,....a Triumphálně :-). Díky kluci Truci.

Reference